Ana sayfa İlişkiler Beden Dili Nedir Nasıl Kullanılır?

Beden Dili Nedir Nasıl Kullanılır?

160
0
Beden dili

Beden dili nedir nasıl kullanılır ?

Beden dili insanlar arasında sözsüz kullanılan bir iletişim dalıdır. Bu yöntemin bilinmesi ile insanlar birbirinin jest ve mimiklerini okuyabilir ve beyninden geçenleri anlayabilirler. Vicut dili bilimi insanların dilinden anlamak isteyenler için önemli bir kavramdır.

Beden dili kullanılarak yalan nasıl anlaşılır ?

Özellikle vicut dili yalan belirtilerini anlamak için sıkça kullanılmaktadır. İnsanlar bu sözsüz iletişim dalıyla karşısındakine sinyaller verebilmekte ve yalanı ortaya çıkabilmektedir. Vicut dilinde yalan söyleyen kişinin bilmeden yaptığı bazı hareketler vardır. Bunların arasında: burnu kaşımak gelir. Bu yapılan hareket tamamen istemsiz bir harekettir. Kişiler yalan söylediklerinde kaçınma noktası arayacak ve bunu burunu kaşıyarak yapmaktadırlar. En sık yalan belirtileri arasında denekler arasında bu belirti en çok kullanılan yalan belirtisi olarak belirlenmiştir. Ayrıca tekrar edici şekilde konuşmak vicut dilinde yalan belirtisi olabilir. Kişi sorulan soruları tekrar ederek kendine zaman kazandırıyor olabilir.

Karakter beden diline bakarak nasıl anlaşılır ?

Ruh halini yansıttığı gibi vicut dili kullanımı karakteri de yansıtır. Vücudun kullanış şekli ve vicut dili kullanımı karakter hakkında sırlar içermektedir. Özellikle omuzları dik bir şekilde yürüyenler kibirli bir yapıya sahipken, düşük omuzlular depresif ve çekingen bir yapıya sahiptirler. Sık sık elini ensesine götüren kişilerin ise, endişeli bir karakterleri vardır. Aynı zamanda ellerin sık sık kulak memesine götürülmesi bir sırrı olan insanı ifade eder. Aynı zamanda eli alına götürmek te bir endişe belirtisidir.

Önceki makaleAbiye modası
Sonraki makaleBilgisayarın yol açacağı sağlık sorunları nelerdir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here